Věděla jsem to?

Věděla jsem to?

Příspěvekod Alena-Zach » 15 dub 2015, 21:51

Kačenka zemřela tak maličká... Když byla miminko,věděla jsem že ji neuvidím jít do první třídy.Myslela jsem,že to budu já,která odejde...Vzala mi ji chřipka.Chřipka!!! Sakra,jak jsem to mohla dopustit? :?:
Alena-Zach
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2015, 07:47

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod pája » 23 dub 2015, 11:24

Milá Aleno.Všechny si říkáme,jak jsme to mohly dopustit.Četla jsem Váš příběh,je hrozný,jako všechny tady.Nevím,čím Vás podpořit,je mi stejně hrozně.Všichni mi říkají,že musím žít pro dceru Kačenku.Já to vím ,ale jak,jak bez Kubíka.Vy to určitě taky slýcháváte,že musíte pro druhou dcerušku.Tak se držte kvůli ní!!!Ona tu lásku potřebuje.Můj Kubík měl 24 a milovala jsem ho ,když byl dospělý,pořád stejně,jako když byl malý,pořád jsem se o něj bála stejně,prostě my matky to tak máme,jsou to pořád naše malé děti.Pište,maminky ,které to zažívají Vám budou odpovídat,je to někdy lepší ,než psychoterapie.P.
pája
 
Příspěvky: 160
Registrován: 18 bře 2015, 10:56

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod renatka » 25 dub 2015, 12:18

Je úplně jedno v kolika letech a jak vám dítě odejde pro mámu je to stejná bolest ,mě odešla dcera ve 44 letech jednou tady maminka napsala že už jsem s ní měla kus života odžité a ona že měla dítě ještě malé a mě to přišlo nespravedlivé právě že jsem s ní prožila tolik let tak mě tady chybí možná o moc více.Je to už 3 roky a mě to připadá jako včera .Moje dcera si vzala život dobrovolně a já si dávám stále vinu co jsem přehlédla a proč jsem jí nepomohla? Moc to bolí.
renatka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 20 úno 2015, 14:39

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod Alena-Zach » 25 dub 2015, 22:36

Kačce bylo 4.5 roku. Nemyslím,že by mě to bolelo méně....
Alena-Zach
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2015, 07:47

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod Nevím » 27 dub 2015, 00:43

Dobry den,
ja si myslim, ze neexistuje "měřidlo" lidskeho trapeni. Je uplne jedno, kolik bylo nasim detem let. Ta ztrata je hrozna, nesnesitelna a nemuzeme vratit zpet ani jediny den.
Pani Aleno, taky jsem mela zlou predtuchu, ze se neco strasneho stane. Nevedela jsem co, bala jsem se urazu. Ale prisla nemoc. Moji holcicce bylo 7 let.
Preji hodne sil na nasi tezke ceste.
Nevím
 
Příspěvky: 8
Registrován: 24 bře 2015, 13:08

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod Petra » 14 srp 2018, 10:29

Dobrý den,
sice je to jen měsíc, týden a den co mi ve spánku zemřela skoro 20 letá dcera. S tím, že jí není dobře a jde si lehnout a během hodiny, dle lékařů, zemřela. Zatím nevím proč, až za půl roku budou výsledky, prý odešel nějaký orgán dle lékařů. Ale i tak mi to mojí Míšu už nikdy nevrátí..... Také si stále říkám, co jsem měla udělat jinak, čeho jsem si měla všimnout....... Ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco dělo...... A ani dcera nic nepoznala a to už byla dospělá........
Je to pro nás všechny hodně těžké, ať už to bylo miminko nebo dospělé dítě, stále to je naše milované dítě, které odešlo a nechalo nás tu ........
Jak již bylo psáno, musíme se asi nějak naučit s tím žít, nebo spíš přežít a asi nikdo z nás to nemá lehké a ani asi nebude mít ...... Protože už to nikdy nebude, jak to bylo .....
Je moc veliká škoda, že se nedá vrátit čas ......
Naposledy upravil Petra dne 20 srp 2018, 14:59, celkově upraveno 1
Petra
 
Příspěvky: 65
Registrován: 30 črc 2018, 16:02

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod MIRKA » 14 srp 2018, 14:19

Petro, já si také nedokážu vysvětlit, jak je možné, že jsem nic nepoznala. Kubík to plánoval předem, byla to jen otázka, kdy to udělá, jak jsme později zjistili z dopisu na rozloučenou, který psal už asi 14 dní předem, na plochu to dal až ten osudný den a nechal počítač bez hesla, abych se do něho dostala. Ptala jsem se mnoho lékařů a ty mi potvrdili, že musel trpět bipolární poruchou, že vše, co říkám o jeho chování a podle dopisu by to odpovídalo. Já tomu tenkrát nevěnovala pozornost, byl strašně náladový, ani ve snu by mě nenapadlo, že to udělá. Jsou to už 4 roky a 5 měsíců a stále přemýšlím, co jsem udělala špatně. Přežívám, někdy je to velmi těžké a nebýt antidepresiv, možná už bych tu nebyla. Jelikož dcera a vnučka bydlí daleko, upnula jsem se na psa, kterého mám 2 roky, strašně mi pomáhá žít, musím chodit ven do přírody, jeho olíznutí a láska je ta nejlepší terapie.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod Petra » 14 srp 2018, 15:14

Dobrý den Mirko.

Míša plánovala velkou oslavu v říjnu svých 20. narozenin, příští rok že bychom zas jely na velikonoce někam k moři jako letos, kdy jsme si to užily v Egyptě. Měla přes rok pejska, kterého si strašně přála-malého čivaváka, o kterého se teď starám. Vždycky říkala, že to možná bude moje jediné vnouče... jakou měla pravdu.
Vím že měla různé nemoci. Ale i tak, že si člověk jde jen lehnout a za cca hodinu zemře-nechápu. Byla jsem doma vedle v místnosti a nic jsem neslyšela a ani nepoznala, její pejsek spal vedle ní a taky nic a můj kocour byl také v bytě a taky nic. Pro mě nepochopitelná věc....
Mladá holka a takhle ve spánku odejít....dle lékařů asi odešel nějaký orgán...ale to by jí snad bylo hodně špatně....nevím....
Naposledy upravil Petra dne 20 srp 2018, 15:00, celkově upraveno 1
Petra
 
Příspěvky: 65
Registrován: 30 črc 2018, 16:02

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod Janak » 14 srp 2018, 20:41

Milá Mirko a Petro, jak moc mi vaše příběhy připomínají ten náš. Taky jsem byla celé odpoledne s Leničkou a vůbec nic na ní nepoznala. Kdyby mi ten den někdo řekl, že si večer vezme život, tak bych nevěřila. A přece. Dlouhodobě se léčila s podezřením na epilepsii. A právě příliš silná dávka antiepileptik u ní z největší pravděpodobností spustila schizofrenii a v jejím důsledku udělala to co udělala. Do dnes a to je to 4roky a 9 měsíců tomu nemůžu uvěřit, kdyby se tak dal vrátit čas. Vždyť všechny naše děti měli celý život před sebou. Musíme teď být statečné a snažit se ten náš smutný život nějak zvládnout dál, i když bez AD to asi nedáme nikdy. Určitě se s nimi zase jednou setkáme a pak už bude konečně dobře i nám.
Janak
 
Příspěvky: 51
Registrován: 04 led 2018, 18:37

Re: Věděla jsem to?

Příspěvekod Petra » 14 srp 2018, 22:22

nejraději bych byla s ní hned, ale vím že mě sestra a neteře 9 a 15 let potřebují a to mě drží nad vodou i když je to moc těžké a vlastně i já zas potřebuju je
Petra
 
Příspěvky: 65
Registrován: 30 črc 2018, 16:02


Zpět na Ostatní témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron