Před týdnem mi zemřel syn.

Před týdnem mi zemřel syn.

Příspěvekod romča » 03 zář 2017, 20:22

Před týdnem mi zemřel syn Petr. Bylo mu 21let. Našla jsem ho na balkoně, seděl, jako by spal a spadla mu hlava. Byl prý v té době už několik hodin mrtvý. Poslední tři roky byl nemocný, ale tohle léto se zdálo, že se vše obrací k dobrému. Chtěl se vrátit do školy, měli jsme společný pracovní projekt, byl šťastný, když jsme někde byli s rodinou nebo přáteli. Jsem věřící katolička a tak vím, že je teď u Boha v těch nejlepších rukou a věřím, že nemá těžkou cestu. Vytrpěl si už na Zemi hodně. Mám okolo sebe hodně blízkých, kteří ho taky milovali, tak, když je mi hodně zle, tak myslím na ně a jejich bolest. A taky na ostatní ženy, kterým
zemřelo dítě, ale to je takové vzdálené. Proto píšu, třeba je někdo,s kým bychom si mohli i takhle virtuálně být oporou
Romča(tak mi občas Petr říkal)
romča

Re: Před týdnem mi zemřel syn.

Příspěvekod Radka F. » 04 zář 2017, 18:04

Romi,je me lito,ze taky patrite mezi nas.Je dobre,ze jsou tyhle stranky,kde jsme si blizke,ale privadi nas sem nestesti,ktere nas potkalo a zmenilo nam zivoty.Brecim pri vasem pribehu,nikdy si nezvyknu na to,ze stale umiraji deti a mladi lidi.Vas syn byl stejne stary,jako nas.Mladi chlapy,ktere jsme vychovali a meli se uz jen divat,jak si v zivote vedou a byt jim nablizku,kdyby potrebovali.Vsechno je behem chvilky pryc a my nechapeme.Vzdyt meli plany,byli mladi a my je milovali.Je to u vas strasne cerstve a je dobre,ze jste nasla tyhle stranky.Pro me byli velkou oporou a vlastne jsou dodnes.Jste verici-ja ne-a snad si nektere veci dokazete lip vysvetlit.I tak vas ceka DLOUHA CESTA,az pomine prvotni sok.Objimam vas na dalku a piste,o vsem,co citite,co nechapete,co vas trapi,protoze tech otazek a ruznych situaci prijde spousta.U nas je to sest let a i tak me dokazi nektere veci a lidi rozhodit.Drzte se,nic jineho vam nezbiva.Zapalim Petkovi svicku,vic uz udelat nemuzeme,bohuzel.
Radka F.

Příspěvekod Lenulka » 05 zář 2017, 12:25

Hezký den Romčo, soucítím s Vaší ztrátou a bolestí stejně jako všichni ostatní tady. Je to možná hloupé slovo, které v souvislosti s takovou s tragédií použiju, ale závidím Vám, že Váš syn byl šťastný. Naše Lucie totiž odešla z vlastního rozhodnutí, takže odešla utrápená a nešťastná. I když je výsledek stejný, je pro mě hrozně těžké žít s vědomím, že trpěla tolik až musela udělat to, co udělala. Bude to už rok a půl a je to moc těžké a bolavé. Jste teprve na samém začátku dlouhé cesty a věřím, že Vaše víra v Boha je veliké plus, které nám mnohým schází. Jsem v myšlenkách s Vámi a přeji hodně sil. Lenka
Lenulka

Příspěvekod MIRKA » 08 zář 2017, 21:09

Milá Romčo. Je mi strašně líto, že vám umřel syn, soucítím s vámi. Každou smrt dítěte prožívám velmi hluboko, jelikož to znám z vlastní zkušenosti. Můj syn si vzal život před třemi a půl roky. Je to to nejhorší, co může mámu potkat. Tady na DC se vzájemně podporujeme, rozumíme svým pocitům, protože kdo neprožil,( šťastný člověk) nepochopí. Držte se, přeji hodně síly.
MIRKA

Příspěvekod romča » 18 zář 2017, 21:21

Děkuju ze srdce za podporu,Radko, Lenulko a Mirko. Dnes jsem po dlouhé době otevřela internet. Mám za sebou civilní pohřeb, který si přál můj bývaly muž - Petrův biologický otec. Mám za sebou několik dnů v práci, vydržela jsem to a jsem ráda. Mam za sebou 21 dnů bez Petrovy blízkosti a některé mi připadaly tak dlouhé, jak nikdy dřív. Dneska jsem dopoledne znovu vyprávěla, jak to s námi bylo na ploicii, prý musí nějak uzavřít případ. Vlastně se teprve dozvím, jestli si vzal víc léků, které užíval pravidelně nebo jestli stačilo, že se napil alkoholu a to vím, že udělal a věděl, že je to nebezpečné. Nemusím to ani vědět. Odpoledne na psychiatrrii konec našeho příběhu.Doma jsem padla a usnula a vzbudila se s pocitem, že nemůžu nic. Ani zvednout ruku, natož vstát. Jsem teď doma sama, jen kočku jsem došla nakrmit. A dokopala se otevřít internet. Ještě jednou díky a jsem ráda, že můžu teď myslet a modlit se i za vás a vaše děti. Romča
romča

Příspěvekod Lenik » 18 zář 2017, 21:51

Je mi to moc líto, že jste mezi námi. U mě je to 6mesicu a 6dni,kdy si Tomášek sáhl na život oběšením. Co vše vyplulo,bylo to kvůli jedné z druhé vsí,která nemá nejlepší pověst.Ta bolest je šílená,to víme jen my kdo si s tím prošel či prochází. Já to stále nedokážu přijmout. Přeji hodně síly na naší dlouhé cestě.Objímám na dálku.Lenka
Lenik

Zpět na Mé dítě odešlo