Bolest v srdci

Bolest v srdci

Příspěvekod MIRKA » 03 črc 2015, 18:42

Milé maminky, dnes v noci(nevím přesně v kolik hodin) to bude 16měsíců, co se zastřelil můj Kubík. Ta bolest je tak velká, zvlášť vždycky v tuhle dobu. Vše se mi vrací, stále přemýšlím, v kolik hodin jsem ho vlastně viděla naposledy. Hlavou se mi honí myšlenky, jestli jel hned na místo, kde to udělal, nebo se někde naposledy projížděl, co cítil v té chvíli, když vytáhl zbraň......Srdce mi to trhá a je mi tak strašně smutno, jsem sama, po tvářích se mi kutálejí slzy, stále si kladu tu otázku PROČ? Vám ale nemusím popisovat své pocity. Držte se, všechny vás objímám, vím, že se trápíte, stejně tak, jako já. Musíme být silné na této DLOUHÉ CESTĚ.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod Radka F. » 06 črc 2015, 21:48

Miri,syn nam umrel v utery a me se to pokazde vracelo a prozivala jsem ty posledni chvile s nim,vsechno,co jsme si rekli a co delal.Bylo to jako film,ktery se stale vraci a nejde zmenit.Vylozene jsem se uterku bala,protoze jsem vedela,ze me zase znovu a znovu umre a ja ho nezachranim.Mela jsem stejne myslenky jako vy,jestli trpel,na co myslel a jestli si uvedomoval,ze umira.Po ctvrtem vyroci se to zmenilo.Neni me lip,nesmirim se,ale nedesim se uterku,nekdy si ani neuvedomim,co je za den.Bolest nezmizi,prazdno zustane,ale nevraci se s tou silenou pravidelnosti.Proste prijde spatny den a pak nekdy lepsi a tak brecim,kdyz chci a snazim se zit,kdyz mam silu.Nikdy uz nic nebude v poradku,jen se snazim prezit,aspon jeste chvili.Moc vas zdravim a preji i ty lepsi dny.
Radka F.
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14 bře 2015, 21:57

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod pája » 07 črc 2015, 18:40

Milé maminky.Můj Kubík umřel ve středu,ale pro mne je skoro každý den stejný.Taky pořád myslím na to,jestli si uvědomoval,že umře,že už nás neuvidí,pořád si představuji,jak to udělal a každý večer si opakuji každé slovo,co jsme si říkali,když jsme si volali,ještě i to ráno,abych na nic nezapomněla .A hlavně si pořád vyčítám,jak to,že já,která jsem ho tak strašně milovala,jsem nic nepoznala a ani nevím v kolik hodin umřel.Život je teď hrozný a zbytečný.
pája
 
Příspěvky: 160
Registrován: 18 bře 2015, 10:56

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod Radka F. » 07 črc 2015, 22:56

Mila Pajo,vycitky se stali soucasti naseho zivota.Asi jsme nemohli nic udelat,ovlivnit,ale tim,jak nam strasne chybi si vycitame,ze jsme jako matky meli.Spousta lidi i blizkych me rika at se netrapim,ze jsem to nemohla ovlivnit.Ale ja si stejne do sve smrti ponesu vinu,ze jsem mu dovolila umrit.Vetsina lidi to nechape,ale vy jo,protoze mate jiste neco podobneho.Muzu si rikat tisickrat,ze osud nedokazu ovlivnit,ale je to muj syn a ja jsem ho mela povinnost chranit a nedokazala jsem to.V tu dobu kdy umiral jsem sla spat a nepoznala jsem a necitila,ze umira,pritom kdyz nebyl doma jsem byvala nervozni a cekala na nej.Tehdy jsem byla v klidu,jen nastvana.Zivot je hrozny,ale jiny nemame.Proto se ho musime snazit dozit dustojne a smysluplne,pak budeme s detma.
Radka F.
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14 bře 2015, 21:57

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod Ivona » 08 črc 2015, 11:01

Milé maminky, dnes je to 40 měsíců co odešel můj Tom, dřív bych si nedovedla představit, že by se mi třeba jen týden neozval. Také si říkám co mu šlo hlavou, když šel do lesa s lanem, musel přece vědět, že už nás neuvidí, co ho tak moc trápilo, jen vím, že ta bolest byla tak velká nebo to rozhodnutí tak silné, že prostě odešel. Jeho odchod mi obrátil život vzhůru nohama, ale díky němu jsem si mnohé uvědomila. neskutečně mi chybí, ale dnes vím, že se s ním jednou setkám. Maminky, posílejme jim hodně lásky a objetí, s úctou k Vám a našim dětem Ivona.
Ivona
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2015, 20:38

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod Stazina » 08 črc 2015, 21:40

Mile maminky a pani Mirko,jsem na tom stejne,bolest a vycitky ,den co den .Rano vitam se slovy:zase jeden strasny den prede mnou a vecer :zase jeden strasny den za mnou a to neustale Proc?Nedari se mi trochu vytesnitz hlavy posledni den ,kdy jsem ho hledala ,zastavovala lidi a kolem jedouci auta jestli ho nevideli a kdyz jsem videla odlitat vrtulnik sevrelo se mi cele telo a prisla predtucha toho nejhorsiho,syn zemrel po prevozu v nemocnici v 17.40 a tak mam doma jedny hodiny s timto casem nastavene na stalo.take se ucim zit ,nekdy me prepadne ostuda kdyz se treba zasmeju nebo se zastavim pred vylohou a neco se mi libi.S touto zivotni lekci ,kterou nam udelili nase deti ,musime zit a jenom my vime jak je to tezke a bolestne ,jsem rada ze na DLOUHE CESTE muzeme spolu zdilet dny kdy je nam nejhur ,vsem preji silu a citim s Vami Stazi
Stazina
 
Příspěvky: 34
Registrován: 17 bře 2015, 21:09

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod silvie » 09 črc 2015, 10:02

Milé maminky, můj syn Jakub se zastřelil v sobotu večer. Na co myslel? Nevím, akorát vím, že volal bývalému manželovi- svému otci, že kdyby se něco stalo, jak chce být pohřbený a bývalý manžel, nedělal vůbec nic, nic, kdyby alespoň tam byl poslal policajty! Pak volal své kamarádce do Prahy, on žil v LB a řekl jí, že se zastřelí. Ona bojovala o jeho život, mluvila s ním, prodlužovala hovor a z druhého telefonu upozornili policajty. Tí tam na její podnět šli, ale Jakub jim otevřel a řekl, že to není pravda, že to udělala, protože na něj žárlí. Samozřejmě, že ho nechali být a jí chtěli naučtovat výjezd. My dvě jsme se potkaly a daly jsme stížnost na GIBS, ale nic se nedělo. Vím, že syna mi už nikdy nic nevrátí, ale kdyby nebylo lhostejnosti býv. manžela, možná....Ale syn říkal kamarádce, že trpí hroznými depresemi, že léčit se nebude, AD nechtěl. Bylo to jejich rozhodnutí, na nás mysleli? Nevím, raději na to nemyslet...Přeju hodně sil a posílám objetí
silvie
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 úno 2015, 21:53

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod pája » 10 črc 2015, 21:41

Milá Silvie a ostatní maminky.Myslím,že Kubík na nás myslel.Napsal nám v dopise na rozloučenou,že ví ,že nám ubližuje,ale už neví jak dál,že má deprese a nemůže se z nich dostat,že nás miluje a ať mu odpustíme. Myslím,že mu ale bylo tak zle ,že nemyslel na to,jak bude nám.To já se mu denně omlouvám,ať odpustí,že jsem to nepoznala,jak se trápí.Říkám si ,že mu bylo tak zle,že se chtěl vysvobodit a už nedokázal myslet na to,jak nám bude. Přitom jsme měli krásný vztah,věděl,že ho miluji.Proto mě hrozně trápí,že mi to nedokázal říct a že jsem mu nepomohla.Někdy si říkám,proč tady ještě jsem,vždyť všechno už jsem zažila,všechno co mělo nějaký smysl.Ale pak si řeknu,že dcera a manžel by se trápili stejně ,jako já teď a to jim nemůžu udělat. Musím nějak žít,i když je to pro mně bez Kubíka hrozný život.Tak se všechny držte,posílám objetí.
pája
 
Příspěvky: 160
Registrován: 18 bře 2015, 10:56

Re: Bolest v srdci

Příspěvekod MIRKA » 10 črc 2015, 22:52

Milé maminky. Pro naše děti to muselo být asi nesnesitelné, proto se rozhodly odejít dobrovolně z tohoto světa, přesto, že věděly, že nám tím moc ublíží. Kubík také psal v dopise, že ví, že nejvíc ublíží mě, ale prosil, abych respektovala jeho rozhodnutí. Také psal, že se nemá nikdo obviňovat. Já se snažím, ale jak má máma respektovat smrt milovaného dítěte? Jak si nedávat vinu, že jsem nic nepoznala, neochránila ho? Životy nás všech se rázem změnily, všechny, jak tu jsme, jen přežíváme, ta bolest v srdci bude do smrti. Třeba se nám časem podaří trochu otupět, možná, že se s tím naučíme nějak žít.....Většinu z nás drží AD, bez kterých to zatím nedokážeme zvládat. Nezbývá nám nic jiného, než se držet, máme jedna druhou, když nám bude nejhůř, můžeme se vypovídat tady na DC, vzájemně se podpořit, vyslechnout. My přece moc dobře víme, co každá z nás cítí. Přeji vám všem hlavně hodně zdraví, držte se, objímám vás.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07


Zpět na Mé dítě už nedokázalo žít

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron