Smutek

Smutek

Příspěvekod gita » 18 úno 2015, 18:33

Dobrý den, je mě smutno, protože jsem ztratila všechny ty lidičky co sem psaly i s jejich příspěvky. Od začátku, kdy můj syn odešel jsem navštěvovala zdejší stránky a necítila jsem se v tom smutném světě sama. Jsem optimista a věřím, že dlouhá cesta, která mě a jiným lidem v tom našem trápení pomohla bude pomáhat i dál. Jen to chce zbavit se těch rozpaků z toho nového a snad se tu opět zrodí nová přátelství, přibudou rady i pocity nás všech co :roll: potkalo to nejhorší co se jen v životě může stát. Znovu najdeme půdu od nohama a budeme věřit, že jsme se nezbláznili, že nenormální je jen to co nás potkalo.
gita
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2015, 12:54

Re: Smutek

Příspěvekod admin » 18 úno 2015, 19:26

milá gito, staré fórum, resp. příspěvky z něj chybí nám všem. bohužel jsme neměli jinou možnost. nicméně členů na tomto fóru každý den pomaličku přibývá a pravděpodobně celá řada z nich jsou "staří známí". takže už jde jen o to, ztratit ostych a znovu začít psát - aby se i toto fórum zase stalo (vedle stránek) oporou pozůstalým rodičům. vědomí, že člověk v té hrůze, která ho potkala, není sám, je hrozně důležité - myslím asi pro nás všechny.
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10 led 2015, 19:26

Re: Smutek

Příspěvekod Eva » 19 úno 2015, 11:09

Milá paní Gito, chápu vaše rozpaky z nového fóra, asi máme podobné pocity stýskání po příspěvcích starých známých lidiček...Zvykneme si a brzy se to tu také zaplní. Denně s radostí sleduji, jak přibývají noví (staří ?). Nebuďte smutná, třeba Vás zrovna dnes čeká nějaké příjemné překvapení. Zůstaňme optimisty. Myslím na Vás a posílám objetí, s úctou Eva
Eva
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 úno 2015, 16:03

Re: Smutek

Příspěvekod MIRKA » 08 bře 2015, 21:22

Milá Gito. Na stránky DC jsem se prvně dostala na štědrý den 2014. Byly to mé první vánoce bez milovaného syna. Od té doby jsem tam chodila velmi často, moc mi to pomáhalo. Od té doby, co jsou stránky upravené, jsem tu poprvé, ty mamky, které jsem trošku znala tu nejsou. Je mi to moc líto. Jsem vděčná, že díky DC jsem v kontaktu s jednou maminkou, se kterou si píšeme každý den. Ztráta milovaného dítěte nás všechny poznamenala, život je pro nás utrpení, ta bolest, smutek, stesk je něco hrozného. 4.3.to byl rok, co se mi můj 24letý syn zastřelil. Snažím se to zvládnout, ale nějak mi to nejde. Stále beru AD, občas Lexaurin. Někdy si říkám, jak dlouho to ještě vydržím. Přeji hodně síly, držte se. MIRKA.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Smutek

Příspěvekod MIRKA » 09 čer 2015, 15:00

Milé maminky, včera jsem byla na policii vyzvednout zbraň po Kubíkovi, s kterou se před 15ti měsíci zastřelil. Bylo to hrozné, nepomohlo ani to, že jsem se před tím nadopovala. Jakmile jsem spatřila tu zbraň, tekly mi slzy proudem. Někdy si říkám, co všechno vydržíme a hlavně, jak dlouho. Je mi moc smutno, nevím, jak s tím žít. Přeji vám všem hodně síly, kterou budeme potřebovat.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Smutek

Příspěvekod pája » 10 čer 2015, 09:52

Milá Mirko,já byla na policii v Praze vyzvednout telefon a počítač,dali přede mne spis,že do něj můžu nahlédnout a já vkuse plakala tak,že jsem nebyla schopná se na nic zeptat,tak mi spis zkopírovali,ať si ho přečtu doma.Syn byl policista,tak jeho smrt šetřila inspekce.Bylo to hrozné a je hrozné všechno,každý den bez něj.Dnes je to půl roku,co se Kubík oběsil a mne je,jakoby to bylo včera.Připadá mi hrozné,že vařím,pracuji na zahradě a dělám věci,jako před tím,když on už tady není.Jaký to má všechno smysl?!Jen my se navzájem chápeme,maminky ,které jsme milovaly své děti a přišly o ně.
pája
 
Příspěvky: 160
Registrován: 18 bře 2015, 10:56

Re: Smutek

Příspěvekod MIRKA » 14 čer 2015, 15:44

Milá Pájo. Já už 15 měsíců stále něco řeším a vyzvedávám po Kubíkovi. Policie mi to dávala postupně. Peněženku, asi za měsíc mobil a pouzdro od zbraně, za čas auto, teprve teď zbraň. Každá věc mě strašně rozhodila a já v tom byla jako na začátku. Říkala jsem si, snad by bylo lepší, kdyby to člověk mohl vyzvednout najednou a tu bolest a smutek si tak prožít naráz. Ještě řeším banky a čeká mě přepis podílu z firmy, pak ještě prodej auta. Už bych si přála klid od všech těch úřadů, kdyby mi s tím nepomáhal Kubíkův kamarád, asi bych to nezvládla. Strašně moc se snažím nějak žít, ale je to strašně těžké, jsou dny, kdy se cítím lépe, ale pak mám zase chvíle, kdy si myslím, že to nevydržím. Stále funguji jak robot, jen proto, že musím. Jediné, co mě drží při životě, je moje představa, že naše děti jsou tam už šťastné, mají se mnohem lépe, než my tady. Musíme tomu věřit, také, že se jednou sejdeme, jinak by jsme se tady na tom světě bez našich milovaných dětí zbláznily. Objímám vás a přeji hodně síly.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Smutek

Příspěvekod Stazina » 17 čer 2015, 21:02

Dobry den,me pro zmenu nedali nic,hodinky i obleceni bylo pry znicene ,tak ho vyhodili.Navstivila jsem kriminalni oddeleni abych se dozvedela vic ale me nedali vysetrovaci spis k precteni ,pouze rekli ptejte se ,my vam budeme odpovidat a tak se vlk nazral a koza zustala cela.Po kazde me otazce hledali ve spisu [nechci jim krivdit ale me to pripadalo jako divadylko]a odpovedali tak ze vlastne nic nevim a myslim si ze ani nedoslo k prosetreni o Pavlikovo pocitac a mobil se vubec nezajimali ani me se na nic neptali .Clovek si nevybere a zivot uz se nevrati at tak ci onak a tak se muzu pouze domyslet a doufat ze je v nejake nebeske ozdravovne ,kde mu leci nemocnou dusicku a ze tam ma kamarady a jednou snad se i sejdeme.Syn by mel 4.6.29let ,je to strasne tezky ,citim se cim dal hur.Preju Vam hodne sily.Stazi
Stazina
 
Příspěvky: 34
Registrován: 17 bře 2015, 21:09

Re: Smutek

Příspěvekod silvie » 18 čer 2015, 09:13

Milá Stazino, mému synovi bylo také letos 29 let. Vzal si život před 15 měsíci. Zastřelil se pistolí, kterou mu dal vlastní otec. Snažila jsem se celý případ dotáhnout do konce, ale marně. Já od smrti svého syna jen přežívám a věřím, tak jako Vy, že jednou se se svýma dětma setkáme a pak nám už bude dobře. Milé maminky , posílám hodně sil, hlavně těm, který děti odešli vlastní rukou
silvie
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 úno 2015, 21:53

Re: Smutek

Příspěvekod Benny » 19 čer 2015, 10:34

Neochota policie neni snad ani tak neochota jako to, ze statni prislusnici sedici v kancelari neumi s lidmi jednat. NEjsou proskoleni a nevi jak jednat s nekym kdo prisel o to nejdrazsi co mel. Druha vec je ignorantsvti systemu a pristup kde nic tu nic - proste nereseni a neochota, necitlivost se vcitit do situace rodice, partnera nebo kterehokoliv blizkeho. Je to jejich obranny mechanismus, ktery chrani jejich svet.
Ale jaky mechanismus chrani rodice, ktere chteji vedet co nejvic? chteji vedet pravdu? maji pravo na informace a vstricne zachazeni?:-(
Benny
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2015, 10:02

Re: Smutek

Příspěvekod Radka F. » 19 čer 2015, 22:23

Benny píše:Neochota policie neni snad ani tak neochota jako to, ze........................

Je to vsechno jen o lidech.Ja jsem natrefila na policajta,ktery byl lidsky a vstricny.Nabidl me podporu psychologa,dal me svou vyzitku pro pripad potreby a nerekl me spoustu veci,protoze se tak domluvil s mym manzelem a vlastne me chranil.A ja jsem to ocenila az po case,kdyz jsem se vsechny souvislosti dozvedela,tak jsem si uvedomila za prve,ze mam hodneho manzela,ktery me chranil a za druhe,ze i policajt je jen clovek a vlastne vysel vstric memu manzelovi a snad i memu psychickemu rozpolozeni,ze bych neunesla celou pravdu.Dodnes mam ulozenou jeho vizitku a vazim si ho jako cloveka.Asi neprozil to co my,ale pomohl a ja si toho vazim.Ale chapu vase rozhorceni,protoze vsechno dalsi vyrizovani pozustalosti a ruznych veci to bylo silene a prisla jsem si,ze ti lidi proste vubec neberou na vedomi,ze jsme prisli o dite.Je to jejich prace a my je obtezujeme,to byl muj pocit z nich.Nevim jestli je to obranny mechanismus,spis me prijdou jako tupci,kteri si mysli,ze oni jsou nad veci a jim se tohle prece nemuze stat.
Radka F.
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14 bře 2015, 21:57

Re: Smutek

Příspěvekod MIRKA » 19 čer 2015, 23:12

Musím uznat, že kriminální policie se ke mě také chovala velice ohleduplně, měla o mě starost, když mi to přijela oznámit, byla jsem sama. Sháněla telefonicky, kdo by se mnou byl, že mě tam nemůže nechat samotnou a trpělivě čekala, než ke mě někdo z rodiny přijede. Opravdu záleží na lidech, ale najde se ještě pár slušných. Zkušenosti na úřadech už byly horší. Setkala jsem se s arogancí, neochotou, chyběla mi ta ohleduplnost, vždyť jsme přišly o děti. Když měl Kubík dva měsíce po smrti na poště dopis z finančního úřadu, kde stálo: DO VLASTNÍCH RUKOU, byla jsem v šoku, jako kdyby mi někdo vrazil kudlu do zad. Volala jsem tam, že nechápu, co to má znamenat, že jsem všechno nahlásila, můj syn je už dva měsíce po smrti, tak jak má převzít dopis, mě ho nedají. Paní mi s klidem odpověděla, že to ví, že ten dopis je stejně pro mě. Neměla jsem už slov. Proč to neodeslali na mé jméno, vše jsem měla nahlášené, jak to můžou poslat člověku, o kterým vědí, že nežije a ještě "DO VLASTNÍCH RUKOU". Časem jsem mnohé věci začala ignorovat, myslela jsem si své, ponadávala si, abych to ze sebe dostala. Říkala jsem si, že nemá cenu se trápit lidskou hloupostí, že mám větší trápení a bolest.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Smutek

Příspěvekod Radka F. » 25 čer 2015, 22:41

MIRKA píše:Musím uznat, že..................

Ono nezbyde nez ty tupce ignorovat,Jinak by jsme se museli zblaznit.Taky mam zkusenosti z pracaku kde jsem byla nahlasit,ze syn zemrel a pani na me hledela a rekla,ze podporu kterou si nevyzvedl nam dat nemuze.Jako bych po ni chtela penize na ty jsem ji z vysoka... a taky jsem ji rekla,ze jen chci mit od nich klid,protoze vim,ze urednici maji sve trapne predpisy,ale zapominaji,ze za jmeny jsou konkretni lidi a obcas by bylo vhodne volit citlivejsi pristup.Dodnes bych chtela mit na cele cedulku-Prosim berte na me ohledy,zemrelo me dite a tak jsem jina.Diky nekterym lidem a jejich chovani jsem mela dlouho pocit,ze jsem spatna,protoze me umrel syn.Nastesti jsem zjistila,ze je spoustu maminek jako ja a nestesti muze potkat kazdeho.
Radka F.
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14 bře 2015, 21:57

Re: Smutek

Příspěvekod martina » 30 čer 2015, 21:02

musím říct, že kriminalista, který vyšetřoval smrt mého syna, patřil k těm nejohleduplnějším lidem, které jsem v téhle době potkala. naopak úplně nejhorší bylo chování úřednice na matrice na praze v dejvicích, kam jsem volala o informace kvůli vyzvednutí úmrtního listu. všichni ti ostatní byli něco mezi, ale většinou se snažili nepřidělávat nám ještě víc bolesti. každý je v tu chvíli rád, že není v naší kůži... a uvědomí si, jak je mu fajn, že se jen rozvádí. a jak je to fuk, že kluk přinesl zase kouli z písemky. a že je vlastně super, že holka je jen zbouchnutá...
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 45
Registrován: 11 úno 2015, 22:32


Zpět na Mé dítě už nedokázalo žít

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron