Narozeniny

Narozeniny

Příspěvekod renatka » 12 zář 2015, 09:36

Tak mám touhu se o tu svojí bolest zde podělit.Dnes by moje dcera měla narozeniny byla už dospělá, ale věk tady nerozhoduje . Chtěla jsem být statečná ale psychice neporučíš .Ráno jsem šla se psem a celou dobu jsem v aleji plakala .O vánocích to budou 4 roky ale pro mámu je to jako včera bolí to stejně . Je u nás prohlídla zámečku i kostelíčka s výkladem a já zůstanu se svojí bolestí sama doma,Ještě včera jsem to chtěla zvládnout dnes to už nejde.Dcera skočila z 2 patra .Stále mám výčitky co jsem pro ní mohla udělat ,ale nic jsem ani jako máma netušila .
renatka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 20 úno 2015, 14:39

Re: Narozeniny

Příspěvekod Stazina » 23 zář 2015, 17:36

Pani Renatko ,placu,placu a placu ,zitra to bude 11mesicu co syn skocil z veze na zrni v misnim statku.Nadeje ze nasel klid a mir je slaba naplast a moje vycitky jsou cim dal silnejsi ,selhala jsem ,kdyz me syn potreboval ale neumel se mi sverit a muj matersky cit me nevaroval.Jsme nestastne , zoufale a musime s tim zit.Myslim na vsechny nestastne maminky ,placu s Vami Stazi
Stazina
 
Příspěvky: 34
Registrován: 17 bře 2015, 21:09

Re: Narozeniny

Příspěvekod silvie » 23 zář 2015, 17:50

Paní Stazinko a Jano, je nás moc, nešťastných maminek, kterým děti odešly dobrovolně a často i bez rozloučení. Můj syn se zastřelil před rokem a půl a můj žal je čím dál tím větší. Já už ani nežiji, jen přežívám. Smířila jsem se s tím, že můj život bude jen slzavým údolím, ale s tím, že můj jediný syn už není, to nikdy nepřijmu. Máte pravdu, je to slabá náplast, myslet si, že je jim líp. Co když to není pravda? Zatím se odtud nikdo nevrátil a nepotvrdil to. S objetím všem maminkám, který odešly děti, Silvie
silvie
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 úno 2015, 21:53

Re: Narozeniny

Příspěvekod pája » 24 zář 2015, 20:01

Cítím to úplně stejně.Pláču a pláču,i když se snažím v práci a před dcerou fungovat,je mi hrozně,neuplyne jediný den,kdy bych neplakala a necítila tu hroznou bezmoc a vinu za to,že jsem svému Kubíčkovi nepomohla,že jsem nepoznala,že se něco děje.Je to hrozný život!!!Vždycky jsem si říkala,že až člověk umře,nemůže být konec,že určitě ještě něco je i potom.Ale teď nevěřím ničemu,nevěřím pověrám..jen se omlouvám Kubíčkovi a hrozně se trápím,strašně jsem ho milovala a nechce se mi tady bez něho být,i když mám hodnou dceru,které se za měsíc narodí miminko a hodného manžela.Ale já chci zpět Kubíka...Maminky,kterým odešly děti dobrovolně,ví o čem píšu.
pája
 
Příspěvky: 160
Registrován: 18 bře 2015, 10:56

Re: Narozeniny

Příspěvekod Radka F. » 24 zář 2015, 20:20

Mile maminky pro zadnou z nas uz neni zivot to,co driv,je to jen prezivani.Vnimam vase pocity,jako by byli moje vlastni.Vzdy jsem se o syna hrozne bala,ale kdyz umiral,ja jsem to nepoznala,sla jsem spat nastvana,ze neni doma.Nepoznala jsem,ze se neco stalo.Vycitky,bezmoc tohle vsechno me taky provazi.Ale taky zodpovednost za zbytek rodiny.Nekdy jsem uplne mimo,chci umrit,ale nesmim ublizila bych ostatnim.A maminko Kubicka,pisete,ze cekate vnouce.Prosim vemte vsechnu silu,kterou mate a venujte ji dceri.Ona vas potrebuje.Ja vim,ze moc trpite,ale je to taky vase dite a nesmi se citit odstrcena.Nase druhe vnoucce se narodilo ve stejny mesic,kdy Fik umrel.Domu z porodnice prisli presne na den dva roky po Fikove smrti.Dokazete si predstavit jake pocity se ve me michali.Smutek a radost a tak jsem pochopila,ze mam pravo se smat a pak brecim a jsem s Filipkem.Jsme matky mrtvych,ale taky zivych deti a ty se trapi,jako my.Nejsem v poradku,nesmirim se,ale snazim se byt tu pro ostatni.A me vnoucata si me musi pamatovat jako prastenou babicku,ktera s nema trojci na trampoline.Oni totiz nemuzou za tu nespravedlnost,ze jim umrel strejda,ktery by je miloval.Myslim na vas vsechny,je nas tolik az se toho desim. :!:
Radka F.
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14 bře 2015, 21:57

Re: Narozeniny

Příspěvekod renatka » 26 zář 2015, 10:11

Radko napsala jsi to moc pěkně ,já se asi vnoučka už nedočkám , mám sice syna ale nějak jsme k sobě poslední dobou ztratili cestu.Má svůj život i když se před ním snažím hodně přetvařovat málo ke mě chodí s dívkou i hodně cestují a já jsem zůstala sama bez dcery i po ní mě odešla za 2 měsíce maminka .Ještě že mě syn pořídil pejska ten mě donutí chodit na procházky .Všechny mé kamarádky hlídají vnoučky a na mě už nemají čas . Proto maminky žijte pro přítomné blízké je to těžké vím to ,ale nic jiného vám nezbývá a samota doma je to nejhorší co může člověka potkat.Já mám hodně volného času a je mě tady na tom světě moc smutno bez mojí veselé holčičky .
renatka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 20 úno 2015, 14:39

Re: Narozeniny

Příspěvekod Stazina » 27 zář 2015, 11:32

PROC???Je slovo ktere me provazi od rana do vecera,objednala jsem si knizku se stejnym nazvem ,zde na strankach Dlouhe cesty,cteni mi trochu pomaha, tak snad mi i kniha pomuze trochu pochopit,take naCT.2 bezel porad Brana smrti,ktery je zajimavy a dava nadeji ze zivot smrti nekonci,at tak nebo tak,rika se ze vira hory prenasi a proto, budu verit, ze to tak je a vzhlizet k nebicku, v mracich hledat Pavlikovo oblicej a usmivat se na nej i kdyz se slzami v ocich.Mam knizku Udoli rozhodnuti a vzdycky jsem rikavala to je moje bible ,kdyz je mi ouvej tak si ji prectu ,asi tyden pred tim nez se Pavlik rozhodl odejit se me ptal jestli mam porat tu svoji knihu,myslite, ze me neco varovalo?Nic,muj matersky instinkt vubec nepracoval,to je pro me take velke PROC????Snad se jednou prestanu ptat a budu zit jak se na babicku dvou vnoucat slusi.Vsem maminkam moc pozdravu s laskou k nasim detem Stazi
Stazina
 
Příspěvky: 34
Registrován: 17 bře 2015, 21:09

Re: Narozeniny

Příspěvekod silvie » 27 zář 2015, 12:58

Milé maminky, já si také vyčítám, že jsem na Kubíčkovi nic nepoznala. Na Vánoce přišel a celý večer na Štědrý den mi vykládal, jak nechce mít žádné děti, že bude válka, jaké to bude hrozné. Ptal se mi, jestli si děláme nějaké zásoby, že on nám z LB pomoct nebude moc. Pak mi poslal nějaké kresby, byly hrozné. Beznadějné a morbidní. Jako máma jsem poznala, že není v pořádku, ale ani náhodou mne nenapadlo, že by byl schopný se usmrtit. Mám výčitky, že jako máma jsem mu nedokázala pomoct. Chudák, jak mu asi bylo, když se k tomu odhodlal ...Já nemá už žádné dítě ani vlastní vnouče, můj život ztratil definitivně smysl. Posílám Vám všem objetí, silvie
silvie
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 úno 2015, 21:53

Re: Narozeniny

Příspěvekod Radka F. » 30 zář 2015, 20:44

silvie píše:Milé maminky, já si také vyčítám, že jsem na Kubíčkovi nic nepoznala. Na Vánoce přišel a celý večer na Štědrý den mi vykládal, jak nechce mít žádné děti, že bude válka, jaké to bude hrozné. Ptal se mi, jestli si děláme nějaké zásoby, že on nám z LB pomoct nebude moc. Pak mi poslal nějaké kresby, byly hrozné. Beznadějné a morbidní. Jako máma jsem poznala, že není v pořádku, ale ani náhodou mne nenapadlo, že by byl schopný se usmrtit. Mám výčitky, že jako máma jsem mu nedokázala pomoct. Chudák, jak mu asi bylo, když se k tomu odhodlal ...Já nemá už žádné dítě ani vlastní vnouče, můj život ztratil definitivně smysl. Posílám Vám všem objetí, silvie

Kubik byl jiste citlivy hoch,mam totiz pocit,ze takovy to maji v zivote tezke-chteji zmenit svet a nechapou nespravedlnost.Taky mam vycitky,ze jsem nevedela,ze se syn trapi a nepomohla mu.Jo,tusila jsem,ze ho spousta veci stve,ale ze je to az tak zle to me nenapadlo.Zakazuju si myslet na jeho posledni chvile-musela bych se zblaznit tou bolesti.Mam ho v srdci,je vsude se mnou a porad si povidame.Kdyz je me zle tak ho prosim,at me tu jeste chvilku necha,i kdyz mam ten zivot ted uz jen za trest.Silvi,pisete,ze uz nemate dalsi deti,je me to moc lito.Ja si totiz casto uvedomuju,ze v nasi zle situaci jsou nekteri,kteri jsou na tom jeste hur.Nevim jak vas povzbudit,potesit, ono to nejde.Jen vam chci rict,ze jste jedna z nas a jsme tu pro sebe.Nejsem verici,ale verim tomu,ze proste musime jeste z nejakeho duvodu zit.Protoze jinak by jsme se vsechny zblaznili a skoncili na psychine-obcas k tomu mam blizko.Vite,dalsi deti jsou duvod k tomu proc musime zit,ale ta bolest je stejna u vas i u me.Myslim na vas.
Radka F.
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14 bře 2015, 21:57

Re: Narozeniny

Příspěvekod MIRKA » 03 říj 2015, 23:33

Milé maminky. Dnes v noci je to dlouhých, bolestivých 19měsíců, co se mi zastřelil můj Kubík. Stále si kladu otázku PROČ? Nemusím vám vysvětlovat, jak mi je, protože jsme na tom všechny stejně. Vůbec nechápu, jak jsem těch 19měsíců mohla přežít. Někdo říká, že čas otupí, ale jak dlouho to bude ještě trvat? Nějak mi dochází síla, tohle přežívání je strašné. Objímám vás.
MIRKA
 
Příspěvky: 237
Registrován: 06 bře 2015, 16:07

Re: Narozeniny

Příspěvekod pája » 05 říj 2015, 20:01

Milé, zoufalé maminky.Každý den se podívám na stránky DC,abych si připomněla,že nejsem sama,koho potkalo takové hrozné neštěstí.10.10. to bude 10 měsíců bez Kubíčka a já cítím pořád stejnou bolest a smutek.Jen se teď umím lépe ovládat a brečím většinou když jsem sama a každý večer do polštáře,než se mi podaří usnout.Pomáháme dceři,která čeká miminko a má to taky těžké bez brášky,kterého milovala.I když ji mám,připadá mi život zbytečný,bez smyslu.Proč se to děje hodným dětem,se kterýma nebyly problémy?! Proč?!!!Objednala jsem si taky knížku s tímto názvem,ale ještě jsem jí nezačala číst.
Miruš, drž se dnes obzvlášť statečně.Myslím na tebe i na všechny ostatní.P.
pája
 
Příspěvky: 160
Registrován: 18 bře 2015, 10:56

Re: Narozeniny

Příspěvekod Stazina » 06 říj 2015, 17:56

Maminky,prave ctu knihu Proc???Doporucuji,nikdy neprijdeme na to co se delo v hlavach nasich deti ,to vedi jenom oni a my se s tim musime smirit ale jak na to???Protrpet,probolet v plne sile?Nevim,moc pozdravu vsem Stazi
Stazina
 
Příspěvky: 34
Registrován: 17 bře 2015, 21:09


Zpět na Mé dítě už nedokázalo žít

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron